Projekt

POMÓŻ DZIECIOM WRÓCIĆ DO SZKOŁY

 

 

Pomóż dzieciom wrócić do szkoły to opieka indywidualna nad uzdolnionymi dziećmi, których sylwetki i sytuację przedstawiam regularnie na stronie Face To Face. Pomagamy i finansujemy dzieciom uzdolnionym, osieroconym uzyskać wykształcenie i dążyć do poprawy sytuacji ekonomiczno – społecznej w ich rodzinnym kraju. Tutaj też prowadzone są indywidualne adopcje on-line. W ramach projektu prowadzona jest zbiórka na pomagam.pl/facetoface
lub
Face to Face PKO Inteligo 50102055581111122371000057

hand, hands, draw
children, students, school

Projekt skierowany jest do wszystkich dzieci na świecie – tych z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu, gdzie dziecięce cierpienia, przemoc, wojny, głód, bieda, wykorzystywanie seksualne, samotność, ciężka praca – odzierają je ze szczęśliwego dzieciństwa, jak i do dzieci, które dzięki lekcjom on-line potrafią docenić to co posiadają, wyzbywają się egoizmu , stereotypowego patrzenia na świat.. Projekt skierowany jest też do dzieci, które w wolontariacie potrafią odnaleźć swój cel życiowy, mogą poczuć się docenione, potrzebne .. do dzieci, które i w Polsce zaznały przemocy rodzinnej tej fizycznej i psychicznej .. w tym programie wiele takich dzieciaków odnalazło się i to wzrusza najbardziej. Wszyscy wiemy, jeśli chcemy zmienić przyszłość – zacznijmy od ukształtowania dobra w naszych dzieciach.

POMOŻMY DZIECIOM ROZPOCZĄĆ NAUKĘ.

JOY I JOLIE
Angel urodziła się 1992 roku. Obecnie ma 28 lat. Urodziła się w biednej rodzinie, ale udało jej się uczyć. Ukończyła liceum. Urodziła się w bardzo ciezkich czasach w Rwandzie. Był to bardzo niespokojny czas, który zakończył się krwawym ludobójstwem. Życie było bardzo trudne. Po masakrze kraj długo wychodził na prosta. Rodzice Angel mieli jeden cel w sqoim trudnym zyciu by mimo wszelkich przeszkod dac dzieciom wyksztalcenie. Niestety los inaczej zdecydowal. Kiedy tata zmarl rozpoczely sie ich problemy. Mama nie miala zadnego wyksztalcenia dlatego glownie pracowala jako sprzaraczka. Bylo im ciezko poniewaz nie byly to wystarczajace zarobki by utrzymac rodzine. Wkrotce i ona zachorowala powaznie i wtedy ich zycie uleglo calkowitemu pogorszeniu. Ich sytuacja była na tyle trudna że dzieci musiały zrezygnować ze szkoły, mieli problemy z placeniem rachunków, ubezpieczenia zdrowotnego. Jadali raz na kilka dni a ubrania dostawali od innych ludzi. Starsze siostry wyszly za maz by miec co jesc. Bracia zostali z mama ktorej stan sie polepszyl ale wciaz nie mogla pracowac. Angel długo szukała pracy, ale jej nie znalazła. Starając się utrzymać rodzinę, w młodym wieku nosiła ciężkie rzeczy na placach budowy. Praca ta wpłynęła na jej zdrowie. Brak odpowiedniej ilości płynów przy tak ciężkiej pracy spowodował choroby nerek. Lekarze zabronili jej wykonywania ciężkich prac. Zycie toczyło się dalej , aż wyszła za mąż za kolekcjonera budowlanego, który zarabia niewiele pieniędzy. Z powodu bezrobocia marzyła o byciu kobietą biznesu, ale nie mogła znaleźć kapitału. Dlatego nauczyła się tkać torby w grupie Amahoro. Teraz ma nadzieję że dzięki temu może zarobić. Ma dwie córki. Kirezi Joy i Acimwe Jolie. Życie jej rodziny jest trudne, ponieważ dochód męża jest niewielki. Jest teraz szczęśliwa, że ​​jest częścią grupy Amahoro. Dzięki temu może wykonywać pracę i opiekować się dziećmi.
Dochody rodziny są zbyt niskie by jej córki mogły rozpocząć naukę. Joy rozpoczyna pierwsza klasę szkoły podstawowe, Jolie przedszkole.
Koszt jednego semestru to 150 zł. Rok szkolny w Rwandzie to trzy semestry.
Dołącz do nas i pomóż nam zmienić przyszłość tych uroczych dziewczynek.
PKO Inteligo
Face To Face
5010 2055 5811 1112 2371 0000 57
Z dopiskiem: Joy lub Jolie

JOLIE - PRZEDSZKOLE

JOY - I KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

JACQUE, BRINO, BREZE I GIFT

Asnath urodziła się w 1990 roku w Rwandzie. Urodziła się w biednej rodzinie. Mimo to uczęszczała do szkoły ponieważ jej rodzice wiedzieli że to jedyna droga by ich dzieciom żyło się lepiej. Niestety los nie był dla niej taki życzliwy i najpierw straciła ojca a potem jej mama ciężko zachorowała. Zachorowała na gruźlicę. Jej stan był na tyle poważny że nie mogła dłużej pracować. Jej rodzina pozostała bez środków do życia. Starsze siostry wyszły za mąż by nie głodowac a ona mając 15 lat poszła do pracy. Pracowała na budowie. Niestety to nie koniec jej problemów ponieważ widząc nastoletnia dziewczynkę, która musi pracować na chleb znalazły się osoby ktore zrujnowaly jej życie do reszty. Była wykorzystywana seksualnie. Mając 16 lat zaszla w ciążę. Urodziła córkę Keza Umotoni Divine. Wówczas problemy już urosły do granic możliwości. 16 letnia dziewczynka z dzieckiem, bez możliwości dalszej pracy, bez pomocy, wsparcia ze strony ojca dziecka. Asnath była wtedy młoda dziewczynka która nie miała możliwości sprzeciwu ani decydowaniu o własnym losie. Nie udzielono jej pomocy a wykorzystano jej słabość i bezsilność, jej trudna sytuację. Jej życie zrujnowali do reszty. Ukończyła tylko szkole podstawową. Szkołę średnią rozpoczęła, niestety w pierwszej klasie musiała zrezygnować ponieważ jej mamę nie było stać na opłaty. Być może ich sytuacja poprawilaby się lub znalazła by się osoba z wielkim sercem i umożliwiła jej kontynuowanie nauki ale w jej przypadku było już to niemożliwe bo została matka. Musiała szybko wydoroslec i zaopiekować się swoją córka. Jej życia wówczas już nie dało się poprawić ale musiała myśleć o przyszłości swojego dziecka. Kilka lat później wyszła za maz i urodziła kolejne dzieci Hagenimana Jeacqwe (10 lat), Ishimwe Brino (6 lat), Iradukunda Bresse ( 4 lata), Masengesho Gift ( 3 lata) i Sezerano Derph ( 1 rok). Jej mąż pracuje jako szewc, naprawia buty. Niestety nie są to wystarczające zarobki by utrzymać rodzinę. Na dzień dzisiejszy Asnath nie może mu pomóc ponieważ musi zajmować się dziećmi. Jest im bardzo ciężko ponieważ muszą opłacić szkole dla dzieci, ubezpieczenie zdrowotne, czynsz. Zarobki męża nie są wystarczające by zaspokoić podstawowe potrzeby rodziny. Mimo przeżyć, zmartwień jest pogodna osoba. Przyjęła ciężar na siebie taki jaki jej życie dało i pogodzila się z nim ale dla swoich dzieci chce innego życia.
Dwoje z jej dzieci otrzymało już pomoc, najstarsza córka uczęszcza do szkoły. Młodszy Gift również. Potrzebne wsparcie dla trzech chłopców.
Koszt jednego semestru to 150 zł. Rok szkolny w Rwandzie to trzy semestry.
Dołącz do nas i pomóż nam zmienić przyszłość tych uroczych dziewczynek.
PKO Inteligo
Face To Face
5010 2055 5811 1112 2371 0000 57
Z dopiskiem: Gift, Breze, Brico lub Jacque

JACQUE - SZKOŁA PODSTAWOWA

BREZE - PRZEDSZKOLE

BRINO - PRZEDSZKOLE

GIFT - PRZEDSZKOLE

ZENA AKOTH

Przedstawiamy naszą niesamowitą czternastolatkę Zena Akoth. Zena jest uczennicą szkoły średniej, prymuska, niesamowicie uzdolniona .. zwrócił się do nas dyrektor szkoły o pomoc.. sytuacja domowa dziewczynki była tragiczna.. dziecko wkrótce miało być zabrane ze szkoły i iść do pracy by wspomagać rodzinę.. oczywiście nie pozwoliliśmy na to.. wspomagamy ;)) Zena zostanie w szkole i będzie spełniała swoje marzenia!
Takich sytuacji jest niestety wiele.. nie jesteśmy wszystkim dzieciom w stanie pomóc.. ale może z czasem uda się objąć opieką jeszcze większą ilość uczniów, by mogli w przyszłości zmieniać sytuację w swoim społeczeństwie..

ZENA - SZKOŁA ŚREDNIA

error: Content is protected !!
Skip to content

Zostaw swój numer, my oddzwonimy.