MEDIA O NAS

Tuba Gliwic

“MAMA I TATA NA ODLEGLOŚĆ

Adopcja na odległość to możliwość przejęcia odpowiedzialności za los drugiego człowieka. Każdy może się na nią zdecydować. Nie ma żadnych barier, wymagań, czy warunków do spełnienia. Liczą się tylko dobre chęci i wewnętrzna potrzeba niesienia pomocy innym.”

Nowiny

“Udział w projekcie najlepszą życiową lekcją

Uczniowie na lekcjach języka angielskiego łączyli się przez Skype z grupą uczniów z Kenii, dzięki czemu szlifowali swój angielski w mowie i poznawali tamtejszą ludność oraz ich zwyczaje. Projekt uzmysłowił także polskim uczniom, jak wygląda ubóstwo, uczył ich szacunku i tolerancji. Dzięki współpracy nawiązały się liczne znajomości (uczniowie ze sobą korespondują w języku angielskim).”

Dzieci lubią Śląskie

“Pani Ania prawie cały swój czas poświęca na realizacje tego projektu i z dumą obserwuje jak się rozwija. Przede wszystkim niesie niezastąpioną pomoc dzieciom w Afryce, Azji jak i na Bliskim Wschodzie.”

Alternatywa

‘Jak przystąpić do projektu?

Klasa wraz z osobą koordynującą wspólnie wybiera instytucję, placówkę oświatową, z którą chce nawiązać relacje. Po tym, jak koordynator/koordynatorka szkoły polskiej oraz koordynator/koordynatorka wybranej przez szkołę instytucji się zapoznają, rozpoczynają się lekcje online dla dzieci i młodzieży. Rozmowy prowadzone są w języku angielskim lub francuskim – zależy to od wybranego państwa.”

Kielce TVP

“Już ponad 200 kilogramów artykułów szkolnych, ubrań, zabawek, kocy i sztućców zebrały i wysłały do swoich rówieśników w Ugandzie dzieci ze szkoły w Czarncy. Akcja jest częścią międzynarodowego projektu „Face to Face with the World”, czyli twarzą w twarz ze światem. Jaki jest jej cel wychowawczy, czego uczą się dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu polskie dzieci – wyjaśnia Magdalena Michałek, dyrektor szkoły.”

Edukacja Gdynia

“W ciągu ostatnich tygodni nauka zdalna zmieniła krajobraz naszej oświaty. Wiele projektów on-line w gdyńskich szkołach było jednak realizowane także wcześniej. Jednym z nich jest „Face to Face with the World”, który zaangażował uczniów Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni Cisowej. Razem z uczniami z dalekiej Ugandy omawiają kulturę swoich krajów, wykonują eksperymenty z fizyki czy składają życzenia na święta. Wszystko za pośrednictwem narzędzi do zdalnej nauki.”

Gliwice online

“Anna Hora Lis to nie jest zwykła pani od polskiego. Od czterech lat w gliwickim Zespole Szkół Podstawowych nr 11 przy ul. Tarnogórskiej 59 prowadzi lekcje on-line, w których oprócz uczniów szkoły uczestniczą ich rówieśnicy z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.”

error: Content is protected !!
Skip to content

Zostaw swój numer, my oddzwonimy.