Dzieci ofiarami szamanów

Z Ugandy nadszedł niepokojący raport, który potwierdza potworne praktyki, po raz pierwszy relacjonowane przez CBN News już kilka lat temu.

Dwa lata temu, pewna radykalna muzułmanka porwała 13-letnią chrześcijankę i jej 11-letniego brata, po czym sprzedała szamanowi na rytualną ofiarę.

Według relacji Morning Star News (MSN), Sulaiman Pulisi, były imam, który w 2017 roku został chrześcijaninem, powiedział, że w lipcu 2018 roku, z jego domu we wsi Kachiribong (okolice miasta Kasasira w okręgu Kibuku we wschodniej Ugandzie) zniknęła dwójka jego dzieci: 13-letnia córka i 11-letni syn Abdulmajidu.

16 września, miejscowa policja odzyskała dziewczynkę, która przebywała w domu muzułmańskiego czarownika (szamana) Isifu Abdullaha.

„Opłakujemy naszego syna, który rzekomo został złożony w ofierze” – powiedział Pulisi w rozmowie z MSN. „Opłakujemy naszą córkę, którą muzułmański szaman używał jako obiektu seksualnego”.

Funkcjonariusze ochrony porządku publicznego dowiedzieli się, że niejaka Sania Muhammad, muzułmanka z Kasasira we wschodniej Ugandzie, wraz z dwiema innymi osobami sprzedała szamanowi rodzeństwo Pulisi w odwecie za nawrócenie ich ojca na chrześcijaństwo.

Jak podaje MSN, policja uważa, że Abdullah składa ofiary z ludzi w ramach swoich szamańskich praktyk. Szaman i kobieta zostali aresztowani w związku ze zniknięciem chłopca i czekają na postawienie zarzutów.

Szacunkowo w Ugandzie są 3 miliony tradycyjnych „uzdrowicieli” lub szamanów. Jak relacjonowało CBN News, setki ugandyjskich dzieci porywa się i morduje w ramach kwitnącego biznesu ofiar z ludzi.

CBN News w tajnej akcji poszukiwania dzieciobójców

W 2017 roku, starszy korespondent międzynarodowy CBN News, George Thomas, dołączył do tajnego zespołu złożonego z detektywów, uzbrojonych policjantów i pastora, by wytropić szamana oskarżonego o porywanie i zabijanie dzieci.

Poszukiwaniami kierował pastor Peter Sewakiryanga, który prowadzi służbę Kyampisi Childcare Ministeries , chrześcijański projekt mający na celu wyplenienie w Ugandzie praktyki ofiar z dzieci.

Pastor opisuje okrutny rytuał szamanów:

„Gdy dostaną dziecko, najczęściej podcinają mu gardło, spuszczają i zabierają krew, obcinają genitalia lub pobierają jakiekolwiek inne organy, które mogłyby chcieć duchy”.

Pastor Peter mówi, że te potworne zbrodnie dzieją się niemal co miesiąc.

„Problem narasta i wiele dzieci jest zabijanych, właściwie prawie żadne nie przeżywa, większość z nich umiera” – twierdzi.

Ofiary z dzieci to w Ugandzie problem tak poważny i powszechny, że rząd powołał specjalny zespół zadaniowy, mający przeciwdziałać tym praktykom i handlowaniu ludźmi.

Zabobony i pieniądze

Mike Chibita, wysoki funkcjonariusz ugandyjskiego organu ochrony porządku publicznego, odpowiednik amerykańskiego ministra sprawiedliwości, mówi, że zabobony oraz pragnienie szybkiego wzbogacenia się mają udział we wskaźnikach ofiar z dzieci w jego kraju.

„Związek jest taki, że ci szamani przychodzą i mówią ludziom, którzy chcą się wzbogacić, że aby zdobyć majątek, muszą ofiarować ludzką krew” – powiedział Chibita, który kieruje organem oskarżeń publicznych.

Kyampisi Childcare Ministries to jedyna organizacja w Ugandzie, która zapewnia długoterminową opiekę finansową i medyczną osobom ocalałym z praktyk składania ofiar z dzieci.

„Chcemy widzieć, że życie dziecka, które przetrwało, jest wspierane, że te dzieci są społecznie zdolne, by stanąć na nogi i wrócić do zdrowia po doznanych urazach, i że mogą mieć po tym wszystkim życie” – powiedział pastor Sewakiryanga.

Pastor współpracuje też z ugandyjskimi prawodawcami, takimi jak Margaret Komuhangi, pomagając tworzyć szkice konkretnych praw wymierzonych przeciwko sprawcom biorącym udział w praktykach składania ofiar z dzieci.

„Każdy Ugandyjczyk musi się ocknąć i powiedzieć: ‘Nie dla ofiarowywania naszych dzieci’” – powiedziała Komuhangi. „Nasze dzieci są przyszłością tego kraju”.

Autor: Steve Warren, George Thomas

Źródło: CBN News

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!
Skip to content

Zostaw swój numer, my oddzwonimy.